Hakkımızda

Çakın Gıda Üretim San. Tic. Ltd.Şti.

Çakın Gıda’nın hikayesi Bursa’nın simgesi olan Uludağ’ın kuzeyindeki Keles ilçesinin Belenören Köy’ünde başlıyor. Firma bölgenin verimli topraklarında bulunan kendine ait meyve bahçelerinde geçmişten günümüze süregelen vişne ve kiraz yetiştiriciliğine devam ediyor.

1999 yılında kurulan Çakın Gıda Ltd. Şti. başlangıçta kendi bahçelerinde üretilen ürünlerin değerlendirilmesi amacıyla faaliyete geçmiş, fakat ilerleyen yıllarda ürün kapasitesini ve çeşitliliğini arttırmıştır.

Pastacılık ve catering sektörüne yönelik üretmiş olduğu ürünlerini Linora, Ekonora, Meybel , Pastavizyon, Ovalezz markaları ile tescillemiş ve ürün çeşitliliğini her geçen gün geliştirerek sektöründe Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer alıyor.

Firma uzmanlık alanı olan meyve ve sebzeyi konserve, şekerleme, püre, kurutulmuş, marmelat, meyve sosları, meyve dolguları , osmanlı şerbeti, meyveli içecek , limonata özü, zeytin ürünleri, turşu şeklinde işleyip Türkiye genelinde bulunan bayileri aracılığı ile satıyor ve dış pazarlara da ihraç ediyor.

Yaptığımız işin insan sağlığı ile doğrudan ilgili olduğunun bilinci ile bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için 2011 yılından itibaren ISO 22000:2005 ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri, 2015 yılından itibaren Helal Sertifikası ile belgelendirerek kalitemizi arttırmış bulunmaktayız.

Ayrıca ürün satışlarını www.cakingida.com  adresiyle internet üzerine de taşıyarak müşterilerine 24 saat kesintisiz ve güvenli bir alışveriş imkanına kavuşmuştur.